Czy warto zakładać moskitiery? Zalety i rodzaje

Czy warto zakładać moskitiery?

Wiosną i latem często decydujemy się na wietrzenie i otwieranie okien lub drzwi balkonowych w naszych domach. Niestety tym samym zapraszamy w nasze progi wszystkie ciekawskie żyjątka, które mogą znacznie uprzykrzyć nam życie. Na szczęście jest łatwy i opłacalny sposób na to, by poradzić sobie z tym problemem.

Czy warto zakładać moskitiery? Czym one w ogóle są? Ten artykuł pomoże Wam znaleźć odpowiedź na te pytania i być może ułatwi podjęcie decyzji w sprawie moskitier. Zapraszamy!

Zabezpieczenie okien i drzwi przed owadami, które mogłyby dostać się do wnętrza domu bądź mieszkania to chętnie wybierane rozwiązanie. Współcześni producenci oferują różne rodzaje moskitier, których parametry można dostosować do swoich wymagań. Czy warto więc zdecydować się na montaż siatek na owady? Odpowiedź znajduje się w poniższym wpisie – sprawdź więc już teraz.

Czym są moskitiery?

Moskitiery to specjalne siatki przeznaczone do montażu na oknach lub drzwiach. Ich zadaniem jest chronienie domu lub mieszkania przed nieproszonymi gośćmi z zewnątrz, takimi jak muchy, komary, pszczoły, osy i inne owady. 

Są one bezpiecznym sposobem na zapewnienie komfortu, który w przeciwieństwie do chemicznych środków przeciw owadom nie uczulają i nie wywołują reakcji alergicznych.

Istnieją różne rodzaje moskitier. Różnią się one w zależności od sposobu montażu, sposobu obsługi, czy materiału.

Moskitiera z ramą

Inaczej zwana moskitierą ramkową. 

Zastosowanie moskitiery ramkowej 

Moskitiery ramkowe stosowane są przy oknach, które bywają otwierane w celu wpuszczenia powietrza. Na zewnętrznej stronie ramy moskitiery znajduje się specjalny, wyprofilowany kołnierz, który zapewnia dodatkowe uszczelnienie i utrudnia owadom przedostanie się do wewnątrz pomieszczenia.

Moskitiery montowane wiosną pozwalają w pełni cieszyć się funkcjonalnością aż do późnej jesieni. To rozwiązanie pozwala korzystać ze stałego dopływu świeżego powietrza bez martwienia się tym, że do pomieszczenia dostaną się uciążliwe insekty i owady. 

Moskitiery są również nieocenione nocą, kiedy pragniemy spokojnego, niezakłóconego snu i wypoczynku, w dobrze natlenionym pomieszczeniu.

Zalety moskitier z ramką

Dużą zaletą moskitier ramkowych jest prosty oraz bezinwazyjny montaż bez konieczności wiercenia. Na zimę moskitierę należy zdjąć, zabezpieczyć i przechować aż do następnego sezonu.

Moskitiera z ramą nie wpuszcza zwierząt z zewnątrz, ale również chroni domowe zwierzątka przed wypadnięciem z okna lub ucieczką. Wytrzymałość siatki moskitierowej jest bardzo ważna i warta podkreślenia, zwłaszcza jeśli jesteśmy właścicielami zwierzątek mieszkającymi na wyższym piętrze.

Każda moskitiera z ramką powinna mieć rozmiar dostosowany do rozmiarów konkretnego okna. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć każde okno, na którym montowana będzie moskitiera. 

Jeśli jesteście zainteresowani moskitierami z naszej oferty zachęcamy do kontaktu z nami. Udzielimy Wam wszystkich potrzebnych informacji i rozwiejemy wątpliwości.

przygotowanie moskitiery ramkowej

Moskitiery drzwiowe

Moskitiery drzwiowe stosowane są przeważnie przy drzwiach balkonowych. Montuje się je do fasady budynku lub futryny przy pomocy zawiasów, dzięki czemu jest solidnie przytwierdzona. 

W skład takiej moskitiery wchodzą klamka oraz magnesy, które utrzymują ją zamkniętą. W niektórych przypadkach stosuje się również uszczelkę szczotkową, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed insektami i nieczystościami pochodzącymi z zewnątrz. Kolejnym udogodnieniem może być zamontowanie samozamykaczy, które pozwalają na samoczynne domykanie się moskitiery.

Zastosowanie moskitiery drzwiowej

To rozwiązanie polecane w szczególności do pokoi dziecięcych, sypialni, salonów i pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, dla których takie moskitiery okażą się świetnym izolatorem od czynników zewnętrznych.

Ta osłona okienna daje użytkownikom pewność tego, że owady i inni intruzi ze świata natury nie będą zakłócać spokoju wewnątrz mieszkania. Moskitiery to spokojny wypoczynek, brak ugryzień i ochrona przed niepotrzebnym stresem.

Oferowane przez nas moskitiery drzwiowe są bardzo łatwe i wygodne w codziennej eksploatacji, a jednocześnie dostępne są w atrakcyjnej cenie. 

Zapraszamy do kontaktu — doradzimy, odpowiemy na pytania i dobierzemy opcję w optymalnym rozmiarze.

moskitiery drzwiowe

Moskitiery na okna dachowe

Moskitiery przeznaczone do montażu na okna dachowe wyposażone są w mechanizmy sprężynowe, które ułatwiają rozwijanie i zwijanie siatki do kasety. Moskitiera może również być blokowana przy pomocy specjalnej taśmy magnetycznej.

Te innowacyjne rozwiązania znacznie ułatwiają operowanie moskitierą i zarządzanie jej powierzchnią. Maksymalna powierzchnia moskitiery z całym osprzętem to 5 m2.

Zalety moskitier dachowych

Mogą być one montowane zarówno poziomo jak i pionowo. Takie moskitiery znajdują również zastosowanie zarówno przy oknach, jak i przy drzwiach balkonowych. 

Moskitiery tego rodzaju, tak jak każde inne sprawiają, że wypoczynek w nocy będzie niezakłócony, pełny i wyjątkowy. A uciążliwe czynniki, takie jak brzęczące muchy czy denerwujący komar przestaną być problemem.

Dodatkowo dzięki specjalnej konstrukcji, moskitiery umożliwiają korzystanie niemal z takiego stopnia nasłonecznienia pomieszczenia jak przed zamontowaniem konstrukcji. Niezakłócony sen, przy napływie świeżego powietrza to czysta przyjemność. 

Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami odnośnie doboru właściwego modelu.

Czy zdejmować moskitiery na zimę?

Zdejmowanie moskitier na zimę jest wskazane. Zimą moskitiery są mniej eksploatowane, a dodatkowo stają się narażone na działanie szkodliwych czynników. Nie zajmują one dużo miejsca, więc można je zdjąć, zabezpieczyć i przechować w garażu, szafie lub piwnicy. Przygotowując się na sezon letni wystarczy je tylko przemyć.

Ochrona przed owadami

Główną zaletą tego rodzaju zabezpieczenia jest jego skuteczność. Drobne oczka siatek w odpowiedni sposób chronią wnętrza przed dostaniem się do nich nawet bardzo małych insektów. Dzięki temu można otwierać okna w letnie noce również przy zapalonym świetle bez obaw o obecność komarów, ciem, much i innych owadów. Mimo to są przewiewne i nie ograniczają cyrkulacji powietrza.

Aktualnie na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier. Można wybrać produkty zabezpieczające okna o dowolnych rozmiarach, drzwi balkonowe lub wejściowe, a także warianty dachowe. Ich zaletą jest lekkość oraz łatwy montaż, który w pewnych przypadkach można przeprowadzić nawet samodzielnie. Ponadto moskitiery można zainstalować według potrzeb tylko na wybranym oknie bądź drzwiach.

Montaż siatek na owady

Atutem tego rozwiązania jest również jego wyższość nad alternatywami w postaci chemicznych odstraszaczy lub innych środków. Moskitiery są bowiem nietoksyczne, można je zamontować nawet w dziecięcym pokoju i często spełniają dodatkową funkcję w postaci zabezpieczania okien, aby nie mogły się przez nie przedostać zwierzęta domowe. Zaletę stanowi również fakt, że ich obecność nie zaburza estetyki pomieszczeń i elewacji, nie rzucają się bowiem w oczy.

Warto więc zamontować moskitierę, aby w skuteczny sposób chronić swój dom bądź mieszkanie przed pojawianiem się w nim owadów, szczególnie w okresie letnim lub wiosennym. Ich instalacja nie zajmuje dużo czasu, a znacznie poprawia komfort mieszkania. Tego rodzaju rozwiązania dostępne są m.in. w ofercie Rol Mat, gdzie można znaleźć kilka funkcjonalnych wariantów produktu do wyboru i dostosować je do swoich potrzeb.

Moskitiery Warszawa – Rol-Mat

Moskitiery to znaczna poprawa komfortu życia, która jest w zasięgu ręki i to za stosunkowo niską cenę.

W naszej ofercie znajdziecie moskitiery i wiele innych osłon okiennych, które pomogą cieszyć się komfortem i optymalnymi warunkami życia w Waszych czterech ścianach.

Działamy na terenie całej Warszawy i w okolicach. 

Jeśli zaproponowane przez nas w artykule opcje nie spełniają Twoich oczekiwań, jeśli nie wiesz, na jakie rozwiązanie się zdecydować lub zastanawiasz się, czy warto zakładać moskitiery skontaktuj się z nami indywidualnie. Porozmawiamy, wysłuchamy Cię i zaproponujemy rozwiązanie, które spełni oczekiwania.

Zapraszamy do kontaktu! Możesz nas znaleźć również na Facebooku.

Spis treści: