Czy warto zamontować moskitierę?

Zabezpieczenie okien i drzwi przed owadami, które mogłyby dostać się do wnętrza domu bądź mieszkania to chętnie wybierane rozwiązanie. Współcześni producenci oferują różne rodzaje moskitier, których parametry można dostosować do swoich wymagań. Czy warto więc zdecydować się na montaż siatek na owady? Odpowiedź znajduje się w poniższym wpisie – sprawdź więc już teraz.

Ochrona przed owadami

Główną zaletą tego rodzaju zabezpieczenia jest jego skuteczność. Drobne oczka siatek w odpowiedni sposób chronią wnętrza przed dostaniem się do nich nawet bardzo małych insektów. Dzięki temu można otwierać okna w letnie noce również przy zapalonym świetle bez obaw o obecność komarów, ciem, much i innych owadów. Mimo to są przewiewne i nie ograniczają cyrkulacji powietrza.

Aktualnie na rynku dostępne są różne rodzaje moskitier. Można wybrać produkty zabezpieczające okna o dowolnych rozmiarach, drzwi balkonowe lub wejściowe, a także warianty dachowe. Ich zaletą jest lekkość oraz łatwy montaż, który w pewnych przypadkach można przeprowadzić nawet samodzielnie. Ponadto moskitiery można zainstalować według potrzeb tylko na wybranym oknie bądź drzwiach.

Montaż siatek na owady

Atutem tego rozwiązania jest również jego wyższość nad alternatywami w postaci chemicznych odstraszaczy lub innych środków. Moskitiery są bowiem nietoksyczne, można je zamontować nawet w dziecięcym pokoju i często spełniają dodatkową funkcję w postaci zabezpieczania okien, aby nie mogły się przez nie przedostać zwierzęta domowe. Zaletę stanowi również fakt, że ich obecność nie zaburza estetyki pomieszczeń i elewacji, nie rzucają się bowiem w oczy.

Warto więc zamontować moskitierę, aby w skuteczny sposób chronić swój dom bądź mieszkanie przed pojawianiem się w nim owadów, szczególnie w okresie letnim lub wiosennym. Ich instalacja nie zajmuje dużo czasu, a znacznie poprawia komfort mieszkania. Tego rodzaju rozwiązania dostępne są m.in. w ofercie Rol Mat, gdzie można znaleźć kilka funkcjonalnych wariantów produktu do wyboru i dostosować je do swoich potrzeb.

 

Spis treści: